Odosobnienie czan, marzec 2022

ODOSOBNIENIE
“ODKRYWANIE ŚWIETLISTEJ CISZY”

Zapraszamy na odosobnienie czan
prowadzone przez
GILBERTA GUTIERREZA

W dniach od 6 do 12 marca 2022 roku Gilbert Gutierrez poprowadzi sześciodniowe odosobnienie w tradycji buddyzmu czan. Odbędzie się ono w Dłużewie, w Domu Plenerowym Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rozpocznie się 6 marca (niedziela) o godz. 19:00, a zakończy 12 marca (sobota) o godz. 10:00.

Odosobnienie przeznaczone jest dla osób, które mają przynajmniej półroczne doświadczaniew medytacji buddyjskiej. Można wziąć udział w czterech lub sześciu dniach praktyki rozpoczynając ją w każdym wypadku pierwszego dnia odosobnienia.

“Odkrywanie świetlistej ciszy”

Tradycyjne sześciodniowe odosobnienie zapewnia zaangażowanym adeptom czas i przestrzeń do intensywnej praktyki czan. Uważna praktyka może doprowadzić do otwarcia umysłu, pozwala zatrzymać się, odnaleźć spokój, jasność, przestronność oraz wgląd w Dharmę. Na odosobnieniu w ciepłej i wspierającej atmosferze przedstawione zostaną nauki i metody medytacji zaczerpnięte z nauk buddyjskich, i przekazane nam przez Mistrza Szeng-jena. Instrukcje dotyczące praktyki, wykłady oraz indywidualne spotkania będą dostosowane do mentalności ludzi świeckich o zachodniej umysłowości i zapleczu kulturowym. Napięty harmonogram tradycyjnego odosobnienia czan przewiduje wczesne poranne wstawanie, medytacje, gimnastykę i pracę. Całość wymaga niezwykle skupionego, wytrwałego wysiłku, podjętego z odprężonym umysłem. Wielu adeptów doświadcza wyraźnych wglądów, dzięki którym kroczą potem drogą bodhisatwy z większą pewnością i głębszym spokojem.