Szczegółowe informacje o odosobnieniu 2019

Jak zgłosić się na odosobnienie?

Proszę wysłać zgłoszenie i przedpłatę. Zgłoszenie należy przesłać listownie do 23 lutego 2019 roku na adres:

Paweł Rościszewski
ul. Promienna 12
05-540 Zalesie Górne
lub emailem  na adres: budwod@budwod.com.pl

Przedpłaty w wysokości 600 zł należy dokonać do 23 lutego 2019 roku na konto podane poniżej.  Przedpłata oznacza rezerwację miejsca na odosobnieniu, jeśli limit miejsc nie zostanie do  tego momentu wyczerpany.

Opłata za udział

Opłaty za udział w odosobnieniu są następujące:

  • za udział w 7 dniach odosobnienia opłata wynosi 1250 zł, przedpłata 600 zł.
  • za udział w 5 dniach odosobnienia opłata wynosi 1050 zł, przedpłata 600 zł.

Brakującą kwotę, po uprzednim przekazaniu na konto przedpłaty, należy wpłacić do dnia 30 lutego 2019 roku. Osobie rezygujacej z powodów losowych z uczestnictwa w odosobnieniu wszelkie wpłacone na konto związku pieniądze zostaną zwrócone, jeśli rezygnacja będzie zgłoszona do 23 lutego 2019. W wypadku późniejszej rezygnacji opłata nie zostanie zwrócona.

Konto, na które należy dokonywać wpłat:

właściciel konta: Związek Buddystów Czan
bank: PKO BP I Oddział Warszawa
adres banku: ul. Henryka Sienkiewicza 12/14, 00-010 Warszawa
numer konta: PL 78 1020 1013 0000 0002 0129 2572
kod swift: BPKO PL PW

Proszę pamiętać, że wszelkie opłaty i koszty przelewu ponosi wpłacający.

Darowizna

Można również dokonać wpłaty dowolnej kwoty na wyżej podane konto na rzecz osób pragnących wziąć udział w odosobnieniu, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie ponieść kosztów  uczestnictwa.

Zasady akceptowania uczestników

W kwalifikacji na odosobnienie pierwszeństwo będą miały osoby zgłaszające się na 7 dni, a następnie zgłaszające się na 5 dni. Wśród osób zgłaszających się na tę samą ilość dni o pierwszeństwie decydować będzie data dokonania przedpłaty. Do 6 marca 2019 roku zostanie ustalona lista uczestników oraz lista rezerwowa. Osoby z listy rezerwowej będą kwalifikowane na odosobnienie w razie rezygnacji osób umieszczonych na liście uczestników. Osobom niezakwalifikowanym na odosobnienie wpłacone przez nie kwoty zostaną w całości zwrócone.

Dojazd

Osoby przyjęte na odosobnienie proszone są o przybycie do Dłużewa 23 marca 2019 do godz. 17.00. Mapa dojazdu na miejsce odosobnienia znajduje się tutaj.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dojeździe z Warszawy do Dłużewa i/lub w drodze powrotnej po zakończeniu  odosobnienia, poinformuj nas o tym emailem.

Jeśli osób potrzebujacych pomocy w dojeździe w tą lub tamtą stronę będzie więcej, wynajmiemy autobus  (lub minibus), który z centrum Warszawy wyjedzie 23 marca ok. godz. 16:00. Wyjazd z Dłużewa przewidujemy 30 marca ok. godz. 11:00. Koszt dowozu w obie  strony wynajętym środkiem transportu wynosi ok. 80 zł, płatne na miejscu (podróż w jedną  stronę — ok. 40 zł).

Praktyka

Podczas odosobnienia każdy kolejny dzień rozpoczyna się pobudką o godz. 5:00  rano, a kończy się o godz. 22:00 ciszą nocną. Wypełnia go wiele okresów medytacji, której poszczególne rundy  trwają ok. 30 minut, a także ćwiczenia fizyczne, praca, spotkania indywidualne z nauczycielem i wykłady.

Uwagi

  • Osoby, które mają trudną sytuację materialną, mogą ubiegać się o zniżki w opłacie za odosobnienie. Prośbę o zniżkę można dołączyć do zgłoszenia.
  • Nie jest konieczne zabieranie ze sobą śpiwora, maty oraz poduszki do medytacji. Na miejscu każdy otrzyma pościel od właściciela obiektu oraz maty i poduszki od organizatorów odosobnienia. Jeśli jednak używasz ławeczki do medytacji zabierz ją ze sobą.