Pałac i park w Dłużewie

Pałac w Dłużewie znajduje się ok. 50 km od centrum Warszawy, w pobliżu miejscowości Kołbiel. Położony jest pośród pól, łąk i lasów, w spokojnej okolicy. Wybudowany został na przełomie XIX i XX wieku, jako rezydencja właściciela ziemskiego. Obecnie należy do Akademii Sztuk Pięknych – uczelni wyższej, mającej siedzibę w Warszawie. Rozległy park pałacowy to doskonałe miejsce do spacerów i ćwiczeń. Często odbywają się w nim plenery sztuki. Granicę posiadłości od strony północnej wyznacza rzeka Świder. Żyją w niej bobry, którym zdarza się czasem baraszkować w parku.

Budynek pałacowy służy jako miejsce wypoczynku nauczycieli akademickich oraz praktyk studenckich. Sporadycznie wynajmowany jest grupom religijnym, artystycznym oraz terapeutycznym. Jest to przestronny obiekt z dobrze wyposażoną kuchnią, dwiema jadalniami i szerokimi holami. Medytacja odbywa się w przestronnej sali plenerowej, znajdującej się obok budynku głównego. Pokoje są 2, 3 i 4-osobowe, w większości wyposażone są w osobne łazienki i mają wygodne łóżka z wymienianą raz w tygodniu pościelą. Nad całością czuwa bardzo miła kierowniczka obiektu, a obsługa kuchni ma doświadczenie w przygotowywaniu posiłków wegetariańskich.

Pałac i park latem

Poniższe zdjęcia pałacu i parku zostały wykonane podczas kilku sierpniowych odosobnień (zdjęcia można powiększyć klikając na nie).

 

 

Pałac i park zimą

Poniższe zdjęcia pałacu i parku zostały wykonane podczas odosobnienia w marcu 2013 roku (zdjęcia można powiększyć klikając na nie).

 

 

Powrót