Nauczyciel

Gilbert Gutierrez Gilbert Gutierrez jest jednym z pięciu świeckich spadkobierców Dharmy Mistrza Szeng-jena, od którego otrzymał przekaz w 2002 roku.

Wychował się w katolickiej rodzinie pochodzenia meksykańskiego. Jego poszukiwania prawdy zaczęły się już w dzieciństwie i poprowadziły go od wiary chrześcijańskiej poprzez mistycyzm, taoizm, tai czi czuan, rozmaite sztuki walki i czikung, do buddyzmu czan. W 1995 roku spotkał Mistrza Szeng-jena i został jego uczniem.

Gilbert mieszka w Riverside w południowej Kalifornii, gdzie pracuje jako adwokat i prowadzi grupę medytacji czan, afiliowaną przy Chan Meditation Center oraz Dharma Drum Retreat Center, zlokalizowanym koło Nowego Jorku oraz przy międzynarodowym stowarzyszeniu Dharma Drum Mountain Buddhist Association z siedzibą na Tajwanie. Regularnie naucza oraz prowadzi odosobnienia w oddziale DDMBA w Los Angeles, a także w innych ośrodkach w USA i Kanadzie. Sam posiada prawie czterdziestoletnie doświadczenie w praktyce medytacji, włączając w to praktykę sztuk walki i czikung.