Odosobnienie czan 23-30 marca 2019

ODOSOBNIENIE
“ODKRYWANIE ŚWIETLISTEJ CISZY”
METODA CICHEJ ILUMINACJI

Zapraszamy na odosobnienie czan
prowadzone przez
SIMONA CHILDA

W marcu 2019 roku Simon Child poprowadzi siedmiodniowe odosobnienie w tradycji buddyzmu czan. Odbędzie się ono w Dłużewie, w Domu Plenerowym Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rozpocznie się 23 marca (sobota) o godz. 19:00, a zakończy 30 marca (sobota) o godz. 10:00.

Odosobnienie przeznaczone jest dla osób, które mają przynajmniej półroczne doświadczenie w medytacji buddyjskiej. Można wziąć udział w pięciu lub siedmiu dniach praktyki rozpoczynając w każdym wypadku od 23 marca.

“Odkrywanie świetlistej ciszy”

Tradycyjne siedmiodniowe odosobnienie zapewnia zaangażowanym w praktykę adeptom czas i przestrzeń do nauki znanej w czan metody, zwanej cichą iluminacją, i do coraz głębszego wchodzenia w nią. Jest ona prosta, a jednocześnie trudna. Skoncentrowana praktyka może doprowadzić do otwarcia umysłu, które pozwala zatrzymać się i odnaleźć spokój, jasność, przestronność i wyraźny wgląd w Dharmę. Na odosobnieniu w ciepłej i wspierającej atmosferze przedstawione zostaną nauki i metody medytacji zaczerpnięte od  Mistrza Szeng-jena. Instrukcje dotyczące praktyki, wykłady i indywidualne spotkania  będą dostosowane do mentalności ludzi świeckich o zachodniej umysłowości i zapleczu kulturowym. Napięty harmonogram tradycyjnego odosobnienia czan przewiduje wczesne poranne wstawanie, medytacje, gimnastykę i pracę. Całość wymaga niezwykle skupionego, wytrwałego wysiłku, podjętego z odprężonym umysłem.  Wielu adeptów doświadcza wyraźnych wglądów, dzięki którym kroczą potem drogą bodhisatwy z większą pewnością i głębszym spokojem.